Czy warto stosować wzierniki jednorazowe?

Korzyści wynikające ze stosowania wzierników jednorazowych

Narzędzia jednorazowe cieszą się coraz większą popularnością wśród Lekarzy. Podstawowe korzyści związane ze stosowaniem wzierników jednorazowych, to m.in:

  1. Większa wydajność wynikająca z oszczędności czasu ze względu na brak konieczności czyszczenia i sterylizacji narzędzi,
  2. Oszczędność wynikająca z braku konieczności zakupu autoklawu, środków do sterylizacji i pracy personelu,
  3. Większe bezpieczeństwo Pacjentek – stosowanie narzędzi jednorazowych ogranicza ryzyko występowania zakażeń krzyżowych,
  4. Większy komfort Pacjentek – plastikowe wzierniki powodują mniejszy dyskomfort podczas badania, niż wzierniki metalowe (wielorazowe).

Stosowanie wzierników jednorazowych to oszczędność czasu i pieniędzy

W poniższej tabeli przedstawiono porównanie czynności związanych ze stosowaniem wzierników:

Jednorazowe wzierniki Invisio - tabela

Większe bezpieczeństwo Pacjentek

Skuteczna sterylizacja urządzeń wielokrotnego użytku (w tym wzierników) jest istotna aby zminimalizować ryzyko zakażeń związanych z opieką zdrowotną . Jednakże wiele z tych czynników zakaźnych, które wywołują poważne i potencjalnie śmiertelne infekcje (takie jak wariant choroby Creutzfeldta-Jakoba), jest odpornych na standardowy proces dekontaminacji.

Sprzęt jednorazowego użytku gwarantuje czysty i sterylny produkt dla każdej Pacjentki, tym samym przyczyniając się do znacznego ograniczenia ryzyka jej zakażenia drogą krzyżową.

 

Dbaj o środowisko naturalne

Sterylizacja = Odpady chemiczne

Stosowanie narzędzi wielorazowych wiąże się z koniecznością sterylizacji, do której wykorzystuje się niebezpieczne dla środowiska substancje. W trakcie procesu sterylizacji stosuje się silne detergenty, środki dezynfekcyjne i rozpuszczalniki, które stanowią niebezpieczne odpady.

Ponowna sterylizacja prawie zawsze wymaga użycia tlenku etylenu lub środki zwalczające drobnoustroje – w obu przypadkach jest to niebezpieczne dla środowiska.

Stosując wzierniki jednorazowego użytku ograniczasz skalę stosowania tych niebezpiecznych dla środowiska substancji.

POTWIERDZAM, ŻE JESTEM PROFESJONALNYM UŻYTKOWNIKIEM I WYKONUJĘ ZAWÓD MEDYCZNY

ZAWARTOŚĆ STRONY PRZEZNACZONA JEST TYLKO DLA PROFESJONALNYCH UŻYTKOWNIKÓW WYKONUJĄCYCH ZAWODY MEDYCZNE LUB ZAJMUJĄCYCH SIĘ UŻYWANIEM LUB OBROTEM WYROBAMI MEDYCZNYMI W RAMACH CZYNNOŚCI ZAWODOWYCH. STRONA I JEJ ZAWARTOŚĆ NIE JEST PRZEZNACZONA DLA UŻYTKOWNIKÓW NIEPROFESJONALNYCH (NIE WYKONUJĄCYCH ZAWODÓW MEDYCZNYCH).