Czy warto stosować wzierniki jednorazowe?

Korzyści wynikające ze stosowania wzierników jednorazowych

Narzędzia jednorazowe cieszą się coraz większą popularnością wśród Lekarzy. Podstawowe korzyści związane ze stosowaniem wzierników jednorazowych, to m.in:

  1. Większa wydajność wynikająca z oszczędności czasu ze względu na brak konieczności czyszczenia i sterylizacji narzędzi,
  2. Oszczędność wynikająca z braku konieczności zakupu autoklawu, środków do sterylizacji i pracy personelu,
  3. Większe bezpieczeństwo Pacjentek – stosowanie narzędzi jednorazowych ogranicza ryzyko występowania zakażeń krzyżowych,
  4. Większy komfort Pacjentek – plastikowe wzierniki powodują mniejszy dyskomfort podczas badania, niż wzierniki metalowe (wielorazowe).

Stosowanie wzierników jednorazowych to oszczędność czasu i pieniędzy

W poniższej tabeli przedstawiono porównanie czynności związanych ze stosowaniem wzierników:

Jednorazowe wzierniki Invisio - tabela

Większe bezpieczeństwo Pacjentek

Skuteczna sterylizacja urządzeń wielokrotnego użytku (w tym wzierników) jest istotna aby zminimalizować ryzyko zakażeń związanych z opieką zdrowotną . Jednakże wiele z tych czynników zakaźnych, które wywołują poważne i potencjalnie śmiertelne infekcje (takie jak wariant choroby Creutzfeldta-Jakoba), jest odpornych na standardowy proces dekontaminacji.

Sprzęt jednorazowego użytku gwarantuje czysty i sterylny produkt dla każdej Pacjentki, tym samym przyczyniając się do znacznego ograniczenia ryzyka jej zakażenia drogą krzyżową.

 

Dbaj o środowisko naturalne

Sterylizacja = Odpady chemiczne

Stosowanie narzędzi wielorazowych wiąże się z koniecznością sterylizacji, do której wykorzystuje się niebezpieczne dla środowiska substancje. W trakcie procesu sterylizacji stosuje się silne detergenty, środki dezynfekcyjne i rozpuszczalniki, które stanowią niebezpieczne odpady.

Ponowna sterylizacja prawie zawsze wymaga użycia tlenku etylenu lub środki zwalczające drobnoustroje – w obu przypadkach jest to niebezpieczne dla środowiska.

Stosując wzierniki jednorazowego użytku ograniczasz skalę stosowania tych niebezpiecznych dla środowiska substancji.

ZAWARTOŚĆ STRONY ZAWIERA REKLAMY WYROBÓW MEDYCZNYCH PRZEZNACZONYCH DLA PROFESJONALNYCH UŻYTKOWNIKÓW.

STRONA PRZEZNACZONA JEST WYŁĄCZNIE DLA OSÓB WYKONUJĄCYCH ZAWODY MEDYCZNE LUB ZAJMUJĄCYCH SIĘ UŻYWANIEM LUB OBROTEM WYROBAMI MEDYCZNYMI W RAMACH CZYNNOŚCI ZAWODOWYCH. WEJŚCIE NA STRONE MOŻLIWE JEST WYŁĄCZNIE PO ZŁOŻENIU PONIŻSZEGO OŚWIADCZENIA:

OŚWIADCZAM, ŻE WYKONUJĘ ZAWÓD MEDYCZNY LUB ZAJMUJĘ SIĘ UŻYWANIEM LUB OBROTEM WYROBAMI MEDYCZNYMI W RAMACH CZYNNOŚCI ZAWODOWYCH.